O nás

Potešenie zo vzdelávania

Spájame naše viac ako 15 ročné skúsenosti z manažmentu zdravotníckych zariadení, televízneho vysielania a špičkových odborníkov z medicínskej praxe, aby sme na Slovensko priniesli atraktívne video-kurzy s kreditmi komôr.

​Vitajte v rodine eSestra.sk

Sledovať nás na Facebooku sa Vám oplatí.

Naši lektori​

Doc. MUDr. Mária Hulíková PhD.

viceprezidentka Slovenskej spoločnosti pre hemostázu a trombózu

doc. MUDr. Mária Hulíková, PhD.

Jedna zo zakladateľov hemostazeológie na Slovensku. Orientuje sa na klinickú a laboratórnu hematológiu – poruchy krvného zrážania, diagnostiku, prevenciu a liečbu krvácavých a trombofilných stavov.
Je členkou viacerých odborných spoločností, vrátane Slovenskej spoločnosti pre hemostázu a trombózu, kde zastáva funkciu viceprezidentky. Jej prínos v tejto oblasti bol ocenený viacerými odbornými cenami SLS a SSHT a SKS. Je viac-násobnou držiteľkou ocenenia Prezidenta Slovenskej republiky.
Patrí medzi popredných odborníkov v oblasti hemostázy a trombózy na Slovensku. Je spoluautorkou siedmich odborných monografií a viac ako 50 publikácií v medzinárodných časopisoch. Pravidelne prednáša na domácich aj zahraničných konferenciách, kde prezentuje výsledky svojho výskumu a prispieva k rozvoju poznania v oblasti hematológie.
Pôsobí v Košiciach, kde kombinuje svoju klinickú prax s vedeckou a pedagogickou činnosťou. Svoje medicínske vzdelanie získala na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, kde neskôr obhájila doktorandskú prácu v oblasti hematológie a získala titul PhD. Vďaka svojej odbornosti a skúsenostiam sa stala docentkou a aktívne sa podieľa na vzdelávaní novej generácie lekárov.

viceprezidentka Asociácie na ochranu práv pacientov SR

MUDr. Mgr. Elena Marušáková, MBA, PhD.

Absolventka Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Po ukončení štúdia pokračovala vo vzdelávaní a atestovala v odbore psychiatria. Pracovala na Psychiatrickom oddelení FNsP J. A. Reimana Prešov a po atestácii v privátnej psychiatrickej ambulancii ako lekár. Neskôr pracovala ako hlavný štátny radca na Ministerstve zdravotníctva SR a Úrade verejného zdravotníctva, kde pracovala 3 roky. Vo štátnej poisťovni pracovala 4 roky ako revízny lekár. Počas práce na Ministerstve zdravotníctva SR a v štátnej poisťovni zastupovala SR v medzinárodných inštitúciách v oblasti zvyšovania bezpečnosti pacienta. V súkromnej zdravotnej poisťovni mala na starosti prípravu programov zdravia pre poistencov. Od roku 2008 pôsobila vo farmaceutickom sektore, kde participovala na príprave a vedení medzinárodných klinických štúdií fázy II a III najmä v oblasti nových biologických liečiv a očkovacích látok na liečbu onkologických ochorení. Ako health outcomes manažér riadila 21 štátov Európy. Od roku 2014 pôsobila vo vedení spoločnosti, kde priamo riadila z pozície riaditeľa kontrolu a zabezpečovanie kvality, registračné, medicínske a farmako – vigilančné oddelenie. V súčasnosti je konateľkou a spolumajiteľkou niekoľkých spoločností, ktoré poskytujú služby v oblasti liekovej politiky, zdravotníctva a distribúcie liekov.

Pravidelne publikuje a aktívne vystupuje na medzinárodných konferenciách. V roku 2011 získala na konferencii v Mexico City cenu za publikáciu o farmakoekonomickom hodnotení očkovacej látky. V roku 2018 dostala ocenenie na konferencii v Barcelone za posterovú prezentáciu dostupnosti génovej liečby v Európe. Dlhodobo prednáša na Slovenskej zdravotníckej Univerzite základy epidemiológie a štatistiky ako aj vedenie a výber klinických štúdií s cieľom využitia výstupov pre zhodnotenie klinickej účinnosti, bezpečnosti a pre farmakoekonomické hodnotenie lieku.

Vzdelanie:
Absolventka Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Atestácia v odbore psychiatria. Je absolventkou prestížnej Nottingham Trent University v odbore Executive MBA a Vienna School of Clinical Research v odbore „Health Outcomes“. V roku 2019 promovala na Katolíckej Univerzite svätého srdca v Ríme v odbore magister vedenia a hodnotenia zdravotníckych technológií. Je certifikovaným koučom (Systemic coaching v Londýne) a psychoterapeutom uvedeným v Zozname psychoterapeutov.

Prax a nadobudnuté skúsenosti:
Viac ako 20 rokov pracuje v zdravotníctve. Pracovala ako poskytovateľ zdravotnej starostlivosti, v zdravotnej poisťovni (štátnej aj súkromnej), pozná slovenskú a európsku zdravotnú politiku.

prednosta Kliniky pneumológie a ftizeológie UNLP a LF UPJŠ

doc. MUDr. Pavol Joppa, PhD.

Prednosta Kliniky pneumológie a ftizeológie UPJŠ LF a UNLP v Košiciach a docent v odbore vnútorné choroby. Vyštudoval odbor všeobecné lekárstvo na LF UPJŠ v Košiciach, kde v doktorandskom štúdiu v odbore Vnútorné choroby mu bol v roku 2007 udelený titul PhD. Kontinuálne sa venuje pedagogickej činnosti na LF UPJŠ až doteraz. Od roku 2004 zároveň pracuje ako sekundárny lekár na Klinike pneumológie a ftizeológie UNLP Ke. Získal špecializáciu v odbore pneumológia a ftizeológia (2011) a zdravotnícky manažment a financovanie (2016) a certifikáciu v odbore somnológia (2021). V roku 2014 absolvoval výskumný pobyt v špecializovanom zariadení Centre for Integrated Rehabilitation of Chronic Organ Failure (CIRO) v meste Horn, Holandsko, afiliovanom s Klinikou pľúcnych chorôb Univerzitnej nemocnice v Maastrichte. Dlhodobo sa výskumne zaoberá účinkami hypoxie pri chronických pľúcnych ochoreniach na kardiovaskulárny systém. Je spoluautorom viac ako 160 pôvodných vedeckých prác, z toho viac ako 30 v zahraničných vedeckých časopisoch CC alebo WoS/Scopus, ktoré boli citované spolu viac ako 500-krát vo WoS/Scopus.c

René Hako

prednosta Kliniky rádiodiagnostiky a zobrazovacích metód UNLP a LF UPJŠ

Mgr. MUDr. René Hako, PhD., MHA, MPH

Od 1.10.2020 prednosta Kliniky rádiodiagnostiky a zobrazovacích metód LF UPJŠ a UNLP v Ke. Po VŠ na LF UPJŠ v Ke v 2006 pôsobil na Klinike rádiodiagnostiky a NM LF UPJŠ a UNLP, v rokoch 2012 – 2014 už ako vedúci lekár CT pracoviska a zástupca primára. V 2014 menovaný do funkcie primára oddelenia rádiológie v Železničnej nemocnici s poliklinikou v Ke. V 2016 na Klinike Infektológie a cestovnej medicíny LF UPJŠ a UNLP Košice získal titul „PhD“. V odbore Master of Health Administration mu bol v roku 2015 udelený titul MHA. V 2018 v odbore Master of Public Health udelený titul MPH. Od roku 2019 pôsobí ako lekár Košického samosprávneho kraja. Od roku 2019 predseda Etickej komisie Košického samosprávneho kraja. Od roku 2013 pôsobí ako Medical expert – advisor for S. Health Care (Health diagnosis medicine), kde v rokoch 2018-2021 vedúci testovacieho centra Košice v projekte International CUT center – testovanie ultrazvukových prístrojov pre S. Health Care Seattle USA. V rámci publikačnej činnosti je autorom 5 publikácií evidovaných v SCOPUS ako prvý autor a spoluautor, má publikovaných 13 citácií v zahraničných časopisoch v databáze Scopus. H-index 2. Má zverejnených viac ako 40 publikácií a realizoval viac ako 35 prezentácií na odborných podujatiach.

Gaľa

primár Transplantačného oddelenia UNLP

MUDr. Igor Gaľa, PhD., MPH

Primár Transplantačného oddelenia v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach a člen dozornej rady spoločnosti STS (Slovenská transplantologická spoločnosť).
Pracovisko: II. interná klinika UPJŠ LF (Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Lekárska fakulta) a UNLP.

Juraj Kobyľák

člen Prezídia AVLS, lektor Akadémii medicíny, práva a manažmentu

MUDr. Bc. Juraj Kobyľák, MPH, MBA

Študoval na 1. Lekárskej fakulte Univerzity Karlovy v Prahe.
Po skončení štúdia nastúpil ako rezident na oddelení Vnútorného lekárstva ÚVN Ružomberok.
Popri rezidentúre ukončil vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa v odbore Fyzioterapia.
Od roku 2018 pôsobí ako všeobecný lekár pre dospelých v JKlinik s.r.o. Ružomberok.
Aktívne sa zúčastňuje Kongresu Spoločnosti všeobecných lekárov Slovenska a je lektorom Akadémii medicíny, práva a manažmentu.

Xenia Wostmann

národný reprezentant SR v EGPRN, vedecký sekretár SVLS

MUDr. Xénia Wöstmann, MPH

Je aktívnou členkou výboru SVLS (Spoločnosť všeobecných lekárov Slovenska) a zároveň vedecký sekretár SVLS.
Prax všeobecného lekára vykonáva v meste Streda nad Bodrogom.

varga

zástupca prednostu Kliniky pracovného lekárstva a klinickej toxikológie

MUDr. Marek Varga, PhD.

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa:
Univerzita P.J. Šafárika v Košiciach, Lekárska fakulta, 2002, Všeobecné lekárstvo
Vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa:
Univerzita P.J. Šafárika v Košiciach, Lekárska fakulta, 2015, verejné zdravotníctvo.
Pôsobí na Klinike pracovného lekárstva a klinickej toxikológie UPJŠ LF a UNLP.
Publikačná činnosť na Slovensku aj v zahraničí.
Aktívne sa podieľa na medzinárodných projektoch a mobilitách.

knap

zakladateľ Slovenskej podiatrickej spoločnosti a jej prvý prezident

doc. PhDr. Viliam Knap PhD., MHA, MPH

Je zakladateľom Slovenskej podiatrickej spoločnosti a jej prvým prezidentom na Slovensku od roku 2020. Člen Společnosti estetické a laserové medicíny ČLS JEP. Prvý krajský odborník v odbore fyzioterapia KSK MZ SR v rokoch 2014-2018.

Tomáš Bagócsi

medicínsky riaditeľ, klinika asistovanej reprodukcie

MUDr. Tomáš Bagócsi

MUDr. Tomáš Bagócsi je skúsený odborník v oblasti gynekológie a asistovanej reprodukcie, pôsobiaci na prestížnej klinike v Bratislave. Počas svojej kariéry sa špecializoval na liečbu neplodnosti a moderné postupy asistovanej reprodukcie, pričom pacientom prináša individuálny a empatický prístup.
Absolvoval Lekársku fakultu Univerzity Komenského v Bratislave, kde získal titul MUDr., a následne si svoje odborné znalosti prehlboval prostredníctvom praxe na renomovaných klinikách doma i v zahraničí. Jeho hlavným odborným zameraním je IVF (in vitro fertilizácia), gynekologická endokrinológia a reprodukčná imunológia.
Okrem klinickej praxe sa aktívne zapája aj do vedeckej činnosti. Je spoluautorom viacerých odborných publikácií a pravidelne prednáša na medzinárodných konferenciách, kde prezentuje výsledky svojho výskumu v oblasti reprodukčného zdravia.
Je známy svojim dôrazom na inovatívne prístupy a využívanie najnovších technológií v oblasti reprodukčnej medicíny, vďaka čomu pomohol mnohým párom splniť si ich sen o rodičovstve. Jeho profesionálne nasadenie a ľudský prístup sú uznávané nielen medzi pacientmi, ale aj v odborných kruhoch.

audítor, pedagóg, laborant

Mgr. Michaela Macichová, PhD.

Od roku 1992 pracuje v hematologickom laboratóriu UNLP Košice.
V roku 2002 ukončila vysokoškolské štúdium II.stupňa na Trnavskej univerzite v Trnave na FZaSP v odbore Vyšetrovacie laboratórne metódy. Doktorandské štúdium ukončila na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach v študijnom programe normálna a patologická fyziológia. Venuje sa problematike korpuskulárnych hemolytických anémií ako aj výskumu laboratórnych parametrov vo vzťahu ku predikcii mortality u kriticky chorých pacientov. Viac ako 20 rokov pôsobí ako stredoškolský učiteľ odborných predmetov na Strednej zdravotníckej škole v Košiciach. Je autorkou 24 publikácii a spoluautorkou vysokoškolskej učebnice.

chirurg, I. chirurgická klinika UNLP a LF UPJŠ

MUDr. Róber Kilík, PhD.

Vyštudoval Všeobecné lekárstvo na Lekárskej Fakulte UPJŠ v Košiciach v roku 2004. Po krátkom pôsobení na chirurgickom oddelení NsP v Revúcej nastúpil v roku 2004 na I. chirurgickú kliniku LF UPJŠ a UNLP Košice, kde pôsobí dodnes v pozícii odborného asistenta a sekundárneho lekára. Úspešne ukončil doktorandské štúdium v roku 2007, následne absolvoval špecializačné štúdium v odbore chirurgia v roku 2011. Absolvoval úspešne aj certifikačné študijné programy na LF UPJŠ v oblasti diagnostickej a intervenčnej ezofagogastroduodenoskopie a kolonoskopie.

klinický onkológ, Klinika rádioterapie a onkológie LF UPJŠ

MUDr. Dominik Šafčák, PhD.

V roku 2016 ukončil Lekársku fakultu U.P.J. Šafárika v odbore všeobecné lekárstvo. V roku 2020 ukončil doktorandské štúdium v odbore Vnútorné choroby na Lekárskej fakulte, Univerzity P.J. Šafárika. Od roku 2016 pôsobí ako lekár na Východoslovenskom onkologickom ústave, a.s., Oddelenie klinickej onkológie. Od roku 2018 pôsobí ako asistent, od roku 2021 ako odborný asistent na Lekárskej fakulte Univerzity P.J. Šafárika v Košiciach. Od roku 2012 je Koordinátor klinického výskumu, následne od roku 2016 investigátor, celkovo účastník v 29 klinických skúšaniach fázy 3.

PharmDr. Natália Rozman Antoliková, PhD.

katedra farmakológie a toxikológie, UVLF Ke

PharmDr. Natália Rozman Antoliková, PhD.

Je odborná asistentka na Katedre farmakológie a toxikológie Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach. Vo svojej práci sa venuje edukačným aktivitám pre odbornú verejnosť, publikačnej činnosti a vedeckým projektom. Je autorkou monografie “Manuál starostlivosti o pacienta s vybranými chorobami v praxi farmaceuta” a pôsobí v redakčnej rade odborného časopisu Pharma Tribune.
Má bohaté skúsenosti v oblasti farmakovigilancie a klinickej farmácie. Absolvovala viacero certifikovaných školení, vrátane oblasti geriatrickej farmakoterapie, prevencie obezity a ochrany zvierat pri vedeckých účeloch.
Je členkou Farmaceutickej spoločnosti SFS, Spolku farmaceutov Košice a Európskej spoločnosti klinickej farmácie (ESCP). Jej vášeň pre vzdelávanie a zachovanie zdravia ju robí inšpiratívnou osobnosťou vo svojom odbore.

Minar

II. neurologická klinika, LF Univerzita Komenského BA

doc. MUDr. Michal Minár, PhD.

Pôsobí na II. neurologickej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, kde sa špecializuje na neurologické ochorenia, najmä Parkinsonovu chorobu, ďalšie neurodegeneratívne poruchy, tremor, pohybové ochorenia a poruchy spánku. Okrem klinickej praxe sa venuje neurofyziológii, vrátane registrácie abnormálnych pohybov a elektromyografie.

V rámci svojej pedagogickej činnosti prednáša a vedie praktické cvičenia z neurológie v slovenskom aj anglickom jazyku. Pôsobí ako školiteľ diplomových a dizertačných prác a je autorom viacerých odborných textov, vrátane učebnice o syndróme nepokojných nôh.

Doc. Minár získal titul MUDr. na Lekárskej fakulte UK v Bratislave (2009) a PhD. v odbore neurológia (2013). Habilitoval sa v roku 2017 v odbore neurológia. V minulosti pôsobil ako sekundárny lekár v Univerzitnej nemocnici Bratislava (2009 – 2015) a ako vedecký zamestnanec na Lekárskej fakulte UK (2013 – 2015). Od roku 2017 pôsobí ako docent na II. neurologickej klinike LF UK.

V rámci svojej odbornej praxe sa zapája do interdisciplinárnych výskumných projektov, participuje na medzinárodných štúdiách a publikuje v domácich aj zahraničných časopisoch. Jeho odborný záujem zahŕňa moderné diagnostické a liečebné postupy pri pokročilej Parkinsonovej chorobe a iných neurologických ochoreniach.

Bersihand

súkromný psychiater, www.bersihand.sk

MUDr. Ing. Monika Bersihand MBBS AKC MRCPsych

Medicínu vyštudovala v Londýne na univerzite King’s College London. Pracovala v prestížnych londýnskych nemocniciach ako je Charing Cross London, ktorá je súčasťou Imperial College London, tiež Chelsea and Westminster Hospital. Úspešne zvládla všetky tri atestácie, čím získala členstvo v Royal College of Psychiatrists in London a titul MRCPsych. V roku 2019 sa presťahovala na Slovensko. Okrem psychiatrie absolvovala doktorka Bersihand trojročné vysokoškolské štúdium s názvom „Associate of King’s College“ z oblasti morálky, etiky, náboženstva, histórie a sociológie na King’s College London v roku 2021. Absolvovala aj inžinierske štúdium na Ekonomickej univerzite Bratislave v odbore Zahraničný obchod v roku 1997.

Rozborilova

psychologička a psychoterapeutka

Mgr. Jana Rozborilová

Celý svoj život pracuje v oblasti služieb. Práca s ľuďmi je pre ňu veľkou výzvou. Vníma ju ako krásnu no zároveň náročnú prácu. Vždy sa zaujímala hlbšie o to, ako ľudia myslia, ako cítia a na základe toho konajú či rozhodujú sa. Chcela tomu porozumieť a preto sa rozhodla pre štúdium psychológie, ktorú vyštudovala na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Už počas štúdia sa zaujímala o poradenstvo, psychoterapiu a hypnózu. Tie ju svojimi možnosťami nadchli a preto sa aj po ukončení štúdia ďalej vzdelávala v týchto účinných terapeutických metódach.
Na oblasť chudnutia, sa ako psychologička pozerá netradične a je presvedčená, že chudnutie nie vždy začína iba zdravými receptami na tanieri, či vo fitnescentre, ale hlavne v našej hlave.
Cez príbehy klientov, ktorí ku nej prichádzajú si uvedomila, ako sa ľahko môžu trápenia, stresy či negatívne myšlienky pretaviť do tukových vankúšikov. Preto oblasť výživy ak je to potrebné prepája s terapiami či poradenstvom.

grochova

lekárka I.KAIM UNLP a odborná asistentka LF UPJŠ

MUDr. Monika Grochová, PhD.

Medicínu vyštudovala na Lekárskej fakulte v Košiciach, pracovala na ARO vo Fakultnej nemocnici – neskôr Univerzitnej nemocnici Louis Pasteura v Košiciach, absolvovala atestáciu 1. a 2 stupňa z odboru Anestéziológia a resuscitácia v Bratislave, ukončila doktorandské štúdium na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach.
Pracovala ako zástupkyňa prednostu I. kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny (I.KAIM) UNLP a UPJŠ LF v Košiciach, ako primárka Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny v Snine.
V súčasnosti pracuje ako odborná asistentka a lekárka I.KAIM UPJŠ LF a UNLP Košice. Venuje sa pregraduálnemu a postgraduálnemu vzdelávaniu študentov medicíny, lekárov a sestier v odbore Anestéziológia a intenzívna medicína.

Paľko

I. interná klinika a OLV, UNLP

MUDr. Miroslav Paľko

Študoval na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach. Po skončení štúdia začal pracovať na internom oddelení vo Vranove nad Topľou. Neskôr pôsobil v Geriatrickom centre sv. Lukáša v Košiciach a od roku 1996 nastúpil na II. Internú kliniku FNsP v Košiciach. Po absolvovaní internistického kmeňa z vnútorného lekárstva získal špecializačnú skúšku z diabetológie a porúch látkovej premeny a výživy a špecializačnú skúšku z vnútorného lekárstva. Dnes pracuje na I. internej klinike UNLP v Košiciach v diabetologickej ambulancii a v rámci Centra pre liečbu pacientov pre inzulínové pumpy sa venuje pacientom na inzulínových pumpách a glukózových senzoroch a tehotným diabetičkám. Zároveň je ústavným dietológom a vedie kolektív nutričných terapeutiek oddelenia liečebnej výživy UNLP v Košiciach. Publikačná a prednášková činnosť na Slovensku.

Ballová

lekárka na Gynekologicko-pôrodníckej klinike LF UPJŠ a Nemocnica AGEL Košice-Šaca, a.s.

MUDr. Zuzana Ballová

Absolvovala odbor Všeobecné lekárstvo na LF UPJŠ v Košiciach v roku 2020. Od vtedy pracuje ako vysokoškolská asistentka a lekárka na Gynekologicko-pôrodníckej klinike LF UPJŠ a Nemocnica AGEL Košice-Šaca, a.s. Je študentkou doktorandského štúdia v odbore gynekológia a pôrodníctvo. Je spoluautorkou viacerých vedeckých publikácii. Aktívne prednáša na odborných podujatiach.

Repovska

členka Dozornej rady SVLS, predseda sekcie SLVS

MUDr. Anna Repovská, MPH

Medicínu vyštudovala na UPJŠ v Košiciach.
Je atestovanou lekárkou v odbore interná medicína a všeobecné lekárstvo.
V minulosti pôsobila na JIS interného oddelenia v Trebišove.
Aktuálne pôsobí ako všeobecný lekár pre dospelých v ambulancii pre dospelých – Al Vitalis s.r.o. Trebišov.
Zároveň vykonáva UPS na UP NSP Trebišov a služby na HD Logman Trebišov. Je aktívnou členkou Dozornej rady SVLS.
Pravidelne sa prednáškovou činnosťou zúčastňuje na kongresoch a konferenciách.

Tomková

VLD, členka Výboru Kongresu SVLS

MUDr. Lenka Szwanczar Tomková, MBA

Štúdium medicíny absolvovala na LF UPJŠ v Košiciach.
Atestáciu získala v odbore všeobecne lekárstvo.
Do roku 2003 pôsobila ako všeobecný lekár na závodnej ambulancii Nemocnice Košice-Šaca.
Od roku 2014 vykonáva prax všeobecného lekára pre dospelých, obec Široké.

Polko

diabetológ, Diacentrum Žilina

MUDr. Mgr. Jozef Polko, MPH

MUDr. Mgr. Jozef Polko, MPH, je diabetológ pôsobiaci v Diacentre Žilina. Špecializuje sa na liečbu cukrovky a porúch látkovej premeny a výživy. V rámci svojej praxe poskytuje komplexné diabetologické vyšetrenia, liečbu komplikácií spojených s diabetom a podporu pacientov v oblasti výživy a životosprávy.
Okrem klinickej práce sa venuje aj edukačným aktivitám a prednáškam, kde predstavuje najnovšie trendy v diabetológii, vrátane využitia SGLT-2 inhibítorov u pacientov s vysokým kardiovaskulárnym rizikom. Je aktívny v oblasti podpory pacientov s rôznymi intoleranciami a prispieva k popularizácii generických liekov ako efektívnej alternatívy pre pacientov.

Jenčo

všeobecný lekár pre dospelých

MUDr. Michal Jenčo

Medicínu vyštudoval na UPJŠ v Košiciach. 3,5 roka pracoval na OAIM v Trebišove.
Má absolvovanú atestáciu 1.st. z Anesteziologie a resuscitácie.
18 rokov pôsobil vo farmaceutickej firme, kde sa po krátkom čase vypracoval na pozíciu Sales manager.
Následne bol po dobu 4 roky Managerom pre zdravotnú starostlivosť vo Svete zdravia – riaditeľstvo/holding.
Od 2017 vykonáva prax všeobecného lekára pre dospelých v Strede nad Bodrogom.

Grossová

vedúci lekár IVF, klinika asistovanej reprodukcie

MUDr. Michaela Grossová, PhD.

Pôsobí ako vedúca lekárka IVF na klinike asistovanej reprodukcie. Špecializuje sa na diagnostiku a liečbu neplodnosti, vrátane technológií asistovanej reprodukcie, ako je in vitro fertilizácia (IVF). Má bohaté skúsenosti v oblasti reprodukčnej medicíny a ponúka pacientom individuálny prístup k liečbe.

Jej práca zahŕňa nielen klinickú prax, ale aj vzdelávacie aktivity, napríklad prednášky na tému prekoncepčnej starostlivosti a andrologických problémov. MUDr. Grossová sa aktívne podieľa na edukácii pacientov aj odborníkov a podporuje moderné postupy v oblasti reprodukčnej medicíny​.

Schwarzová

kardiológ pre deti a dorast

MUDr. Drahomíra Schwartzová, PhD.

Štúdium LF UPJŠ Košice 1983, atestácia z pediatrie 1986, atestácia z detskej kardiológie 1993, doktorandské štúdium PhD ukončené v roku 2000. Do roku 2001 pracovala na Detskej klinike FNsP v Košiciach ako ordinár pre detskú kardiológiu a vedúci lekár dojčeneckého oddelenia.
Publikovala 25 prác a článkov v slovenských i zahraničných časopisoch. Prednášková činnosť domáce i medzinárodné kardiologické konferencie, 2. miesto celoslovenskej súťaže o najlepšiu echokazuistiku 2002.
Vedecko-výskumná činnosť (poškodenie srdca u detí cytostatickou liečbou (19), celoslovenská štúdia na stanovenie fyziologických hodnôt tlaku krvi a ABPM (2004-2006). Spolukoordinátor vypracovania Dotazníka pre hlásenie hypertenzie u detí pre NCZI (Národné centrum zdravotníckych informácii) 2012.

Petra Gašparová

lekárka na Gynekologicko-pôrodníckej klinike LF UPJŠ a Nemocnica AGEL Košice-Šaca, a.s.

MUDr. Petra Gašparová

Pôsobí na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika a v Nemocnici AGEL Košice-Šaca. Špecializuje sa na starostlivosť o pacientky počas tehotenstva, pôrodu a v popôrodnom období. Jej práca zahŕňa prenatálnu diagnostiku, liečbu komplikácií počas tehotenstva a podporu mamičiek s rôznorodými potrebami.
MUDr. Gašparová je aktívna aj v oblasti edukačných aktivít a prednáša o témach, ako sú predpôrodná príprava, starostlivosť o novorodenca či riešenie komplikácií, ako je život ohrozujúce krvácanie v pôrodníctve. Na jej klinike je zdôrazňovaný individuálny prístup, moderné diagnostické metódy a špičková starostlivosť o pacientky.

Gabriela Šustová

IVF lekár, klinika asistovanej reprodukcie

MUDr. Gabriela Šustová

Pôsobí ako špecialistka na klinike asistovanej reprodukcie, kde sa špecializuje na liečbu neplodnosti a metódy in vitro fertilizácie (IVF). Jej práca zahŕňa diagnostiku, plánovanie a realizáciu asistovaných reprodukčných techník, pričom kladie dôraz na individuálny prístup ku každému pacientovi.
V rámci svojej profesijnej činnosti sa venuje aj edukácii, pričom prispieva k šíreniu informácií o moderných metódach liečby neplodnosti a rizikách spojených s IVF terapiou. Svoje skúsenosti a odborné znalosti zdieľa prostredníctvom prednášok a kurzov zameraných na reprodukčnú medicínu a andrologické problémy.

Monika Urbašíková

IVF lekár, klinika asistovanej reprodukcie

MUDr. Monika Urbašíková

MUDr. Monika Urbašíková je špecialistka na IVF a pôsobí na klinike asistovanej reprodukcie Reprofit Bratislava. Špecializuje sa na liečbu neplodnosti, vrátane metód in vitro fertilizácie (IVF), pričom poskytuje odborné konzultácie a personalizovaný prístup pre páry, ktoré riešia problémy s plodnosťou.
Okrem klinickej praxe sa venuje edukačným aktivitám a prednáškam na tému reprodukčnej medicíny. Zameriava sa na moderné techniky liečby, ako sú ICSI (injekcia spermií do vajíčka), selekcia spermií, genetické testovanie embryí a iné pokročilé metódy asistovanej reprodukcie.

Julia Abu Zaid

lekárka VÚSCH Košice, a.s.

MUDr. Júlia Abu Zaid

Po ukončení štúdia na gymnáziu Konštantínova v Prešove vyštudovala odbor Všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach. Od roku 2012 pracovala na I.Internej klinike UNLP v Košiciach a od roku 2016 pracuje ako lekárka na Klinike kardiológie vo VÚSCH, a.s. Košice.

Lektori - sestry

Vasilisinova

sestra, Centrum hemostázy a trombózy Košice

Mgr. Lucia Vasilišinová

V roku 2009 ukončila magisterské štúdium na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety – odbor ošetrovateľstvo.
Od r. 2006 pôsobila ako sestra na I.Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice. V r.2012 absolvovala študijno-pracovný pobyt v Nemecku. V rokoch 2016-2018 pôsobila ako sestra na algeziologickej ambulancii.
Od roku 2018 pracuje ako sestra v Centre hemostázy a trombózy Košice.

Fabianova

sestra, Urgentný príjem, Klinika úrazovej chirurgie UNLP

PhDr. Jana Fabianová

Od roku 2001 pracuje v Univerzitnej nemocnici L.Pasteura v Košiciach, Klinika úrazovej chirurgie, ako sestra na ambulancii urgentného príjmu v nepretržitej prevádzke.
Špecializačné štúdium v odbore – Ošetrovateľská starostlivosť v odboroch chirurgie ukončila v roku 2012 na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave – Fakulta ošetrovateľstva a zdravotníckych odborných štúdií.
V roku 2014 vykonaním rigoróznej skúšky na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach – Lekárskej fakulte – v študijnom odbore Ošetrovateľstvo získala titul – PhDr.
Vykonávala činnosť ako učiteľ odborných klinických cvičení na SZŠ sv. Alžbety, Košice. Konzultuje špecializačné a diplomové práce. Aktívne prednáša, vytvára edukačné materiály pre pacientov.

dipl.sestra, špecialista v anestéziológii a intenzívnej ošetrovateľskej starostlivosti

PhDr. Ferdinand Mohnyánszki, PhD.

V profesii sestra pracuje viac ako dvadsať rokov v UNLP Košice. V klinickej praxi pôsobí v odbore anestéziológie a intenzívnej medicíny. Doktorandské štúdium absolvoval na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety Bratislava v odbore ošetrovateľstvo. Zúčastňuje sa národných a medzinárodných konferencií, má publikačné skúsenosti a zanietenosť pre profesijný rozvoj. Od roku 2022 pôsobí na pozícii krajskej sestry Košického samosprávneho kraja.

Madarova

sestra, Urgentný príjem, Klinika úrazovej chirurgie UNLP

Mgr. Alena Maďarová

Od roku 2006 pracuje v Univerzitnej nemocnici L.Pasteura v Košiciach, Klinika úrazovej chirurgie, ako sestra na ambulancii urgentného príjmu v nepretržitej prevádzke.
Magisterské štúdium ukončila v roku 2008 na Vysokej škole sv. Alžbety v Košiciach.
Špecializačné štúdium v odbore – Ošetrovateľská starostlivosť v odboroch chirurgie ukončila v roku 2011 na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave – Fakulta ošetrovateľstva a zdravotníckych odborných štúdií.

Mihoková

operačná sestra, Klinika úrazovej chirurgie UNLP

Slavomíra Mihoková, dipl.sestra

Od roku 2004 pracuje v Univerzitnej nemocnici L.Pasteura v Košiciach na Klinike úrazovej chirurgie na operačných sálach ako operačná sestra.
Špecializačné štúdium v odbore inštrumentovanie v operačnej sále ukončila v roku 2008 na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave – Fakulta ošetrovateľstva a zdravotníckych odborných štúdií. Aktívne prednáša a zúčastňuje sa na praktických odborných vzdelávacích aktivitách.

Baková

sestra, I. KAIM, UNLP

PhDr. Jana Baková, MPH, PhD.

Od roku 2021 pôsobí ako sestra I. KAIM, Univerzitnej nemocnice L. Pasteura, Košice. Pred tým pôsobila ako vedúca sestra II. Chirurgickej kliniky, UNLP, Košice, ale aj ako sestra špecialistka pri lôžku Jednotky intenzívnej starostlivosti chirurgického oddelenia, UNLP, Košice a na rovnakej pozícii aj v Leteckej vojenskej nemocnici, a. s. Košice. Doktorandské štúdium PhD. absolvovala na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach.

Špeciálni hostia

Oršoľa

záchranár, lektor kurzov prvej pomoci

Bc. Ján Oršoľa

Na SZŠ vyštudoval odbor zdravotnícky asistent. Na Prešovskej univerzite následne študoval odbor urgentná zdravotná starostlivosť. Od roku 2021 pracuje ako zdravotnícky záchranár v Záchrannej službe Košice. Prvej pomoci sa venuje 7 rokov, z toho 4 roky pôsobí aj ako lektor kurzov prvej pomoci Červeného kríža.

Slavik

advokát, spoločník a konateľ v advokátskej kancelárii PUCHALLA, SLÁVIK & partners s.r.o.

JUDr. Dušan Slávik, LL.M

Špecializuje sa na poskytovanie právnych služieb v oblasti zdravotníckeho práva, správneho práva, práva životného prostredia, obchodného práva, stavebného práva a riešeniu sporov v súdnom i rozhodcovskom konaní.
Pravidelne publikuje v právnických odborných časopisoch a so svojimi príspevkami vystupuje na konferenciách doma i v zahraničí.

Katarina Grich

nutričný poradca, zastupiteľstvo Metabolic Balance pre SR a HU, www.katarinagrich.sk

Katarína Grich

Štúdium výživy začala v roku 2008 v akadémií Metabolic Balance v Nemeckom Isene, nasledovali certifikované vzdelávania NUTRIS Praha zastrešený Alianciou poradcov pre výživu v ČR a akreditované štúdium Holistická výživa na Švajčiarskej Akademie der Naturheilkunde, a pokračuje do dnes na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave, odbor Fyziologická a klinická výživa – Nutričný terapeut. Celostný prístup nutričnej terapie v praxi doplňuje kineziologická terapia, absolvovaná na Viedenskej International Kinesiology College. Štúdiu výživy predchádzali štúdiá v oblasti managementu a marketingu na City University Bratislava (CUB), ukončené s The Professional diploma in management. Od 2010 pôsobí na Slovensku v súkromnej nutričnej ambulancii v Bratislave a Piešťanoch. Zasadzuje sa za zviditeľnenie potreby prepojenia nutričnej terapie ako sprievodnej liečebnej terapie v ambulantnej medicínskej praxi.
Spoluautor knižných publikácií (Ne)diéta, Dr.Med. Funfack Wolf, Kuchárska kniha, Dr.Med. Wolf Funfack, Margit Riederová
Spoluautor, množstvo publikácií pre „neodbornú“ verejnosť v komerčných printových a online médiách https://www.katarinagrich.sk/ja-v-mediach/
Edukačné činnosti, školiteľ pre kurzy výživy v spoločnosti Metabolic Balance a i..

Novotny

katolícky kňaz

Mgr. Martin Novotný

Pôsobí ako farár v Košickej Arcidiecéze. Od januára do apríla 2021 pôsobil na covid oddelení Košickej Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura. Ako farár v minulosti pôsobil aj v Nemeckej diecéze Limburg.

Kontaktný formulár

info@eSestra.sk

Kontaktné údaje

Adresa:

eGalileo, s.r.o.

OC Ondava

Trieda armádneho gen. Svobodu 1025/1

04022 Košice

Fakturačné údaje:

IČO:            53 64 19 73

DIČ:            21 21 45 11 23

IČ DPH:      SK 21 21 45 11 23

Spoločnosť zapísaná v OR Mestského súdu Košice I, odd: Sro, vložka č. 51092/V

VOP eSestra.sk